V EuroPainClinics Fyzio usilujeme každodenně o to dostat vaše tělo do stavu bez bolesti, vrátit jej zpět do rovnováhy. Léčba vašich pohybových obtíží může navíc probíhat pod dvojím odborným pohledem – fyzioterapeuta a lékaře-specialisty.

Fyzioterapie se zabývá funkčními poruchami pohybového systému, kam patří poruchy kloubů, svalů, vazů, nervů a ostatních měkkých tkání a orgánů. Jejich náprava je v rukou fyzioterapeuta, který zjišťuje příčinu a navrhuje nejvhodnější fyzioterapeutický postup. Léčba strukturálních poruch, což znamená změnu určité struktury tkáně – například utržený sval, vyhřezlá ploténka, poškozená chrupavka v kloubu či zlomená kost, je pak v kompetenci lékaře-specialisty.

V EuroPainClinics Fyzio nabízíme jako mimořádně přínosný benefit pro klienta možnost řešit v rámci léčby bolesti obě problematiky současně. Naši fyzioterapeuti v Brně a Hradci Králové úzce spolupracují s lékaři-specialisty na intervenční léčbu bolesti všech pracovišť EuroPainClinics. Odborné propojení specialistů umožňuje sestavit komplexní a plně individualizovaný plán léčby pacienta – od fyzioterapie po ambulantní zákrok, případně operační výkon.

Jak to v praxi probíhá?

Lékař-specialista EuroPainClinics stanovuje diagnózu poruchy struktury pohybového systému na základě anamnézy, klinického vyšetření, zhodnocení nálezů zobrazovacích metod a ověření intervenčním testem. Fyzioterapeut EuroPainClinics Fyzio stanovuje objektivní diagnostiku funkčních motorických poruch pohybového systému jako celku. Oba specialisté tak mohou průběžně sledovat a kontrolovat zdravotní stav pacienta z hlediska strukturální i funkční poruchy po celou dobu jeho léčby, mohou konzultovat a podle potřeby upravovat léčebný a fyzioterapeutický plán tak, aby výsledek byl co nejoptimálnější.

Pro pacienta, který se v důsledku bolesti a pohybových obtíží ocitá ve značném fyzickém i psychickém nepohodlí, je tato kombinace více než prospěšná. Především se mu dostává srozumitelného vysvětlení k jeho obtížím, tedy o funkční poruše i diagnóze lékaře, v jasných souvislostech. Zároveň získává reálná doporučení, jak zvládat svůj zdravotní stav s bolestí lékařskou intervencí i fyzioterapií.

Řada klientů EuroPainClinics Fyzio přichází z ambulancí EuroPainClinics na doporučení specialistů, mnozí již na základě vyhodnocení E-konzultace, kdy je fyzioterapie lékařem doporučena jako vhodná možnost léčby. Stejně tak i klienti, kteří vyhledají přímo pracoviště fyzioterapie, mohou být na doporučení fyzioterapeuta naopak odesláni do ambulance léčby bolesti.

Proč je vhodné začít s fyzioterapií ještě před operací

Pokud se vy sami nebo na doporučení vašeho lékaře-specialisty EuroPainClinics rozhodnete využít naší fyzioterapie paralelně s vaší léčbou, a ideálně ještě před vlastním endoskopickým výkonem, jedná se o volbu, z níž můžete dlouhodobě profitovat. Ptáte se, proč začít se cvičením ještě před operací? Včasné zahájení cvičení vám přináší hned dva benefity – cviky, které se naučíte, vedou k osvojení správných pohybových návyků, které zůstávají ve vaší paměti. Jejich používáním tak vlastní aktivitou předcházíte bolesti ještě před operací, přičemž získané návyky budete automaticky používat i po operačním výkonu.

Fyzioterapie EuroPainClinics Fyzio v Brně a Hradci Králové je otevřena všem novým klientům a pacientům ambulancí EuroPainClinics nejen v Brně a Hradci Králové, ale také v Praze a Ostravě.

Využijte naši eFyzio-konzultaci ještě dnes! Pokud je fyzioterapie pro vás vhodným řešením, velmi rádi si s vámi domluvíme termín vstupního vyšetření.


Bezplatná online eFyzio-konzultace

Objednejte se do EuroPainClinics Fyzio vyplněním a odesláním formuláře bezplatné eFyzio-konzultace. Vaše obtíže budou posouzeny našimi specialisty a na základě toho vám navrhneme nejvhodnější způsob vaší terapie.

EuroPainClinics Fyzioterapie eFyzio-konzultaceBezplatná eFyzio-konzultace s fyzioterapeutem

EuroPainClinics FyzioterapieŠetří váš čas

EuroPainClinics FyzioterapieŠetří vaše peníze

Blog

Mobilizace žeber podle metody L. Mojžíšové
20.09.2023

Mobilizace žeber podle metody L. Mojžíšové

Bolest na hrudi, která brání pořádně se nadechnout, pocit „na infarkt“, vystřelování bolesti a píchání pod lopatkou, bolesti hlavy, zad, ramenou, poruchy rovnováhy a závratě? Potý...
Zobrazit
Ergonomia pracoviska či bežného života
12.09.2023

Ergonomia pracoviska či bežného života

Ľudia vyhľadávajú fyzioterapiu, či lekára, väčšinou až vtedy, keď ich trápi diskomfort, alebo im bolesť prekáža v každodennom fungovaní. Často sa ale pýtate – prečo moja bolesť vz...
Zobrazit
Pohyb a psychika = prepojené nádoby
03.08.2023

Pohyb a psychika = prepojené nádoby

Dnešní dynamický životní styl stále více reflektuje nutnost najít optimální vyváženost mezi pracovním i mimopracovním životem pro dobré zdraví a správný ži...
Zobrazit