Fyzioterapie zahrnuje řadu speciálních technik prováděných většinou jako manuální terapie k uvolnění blokád, svalů a dalších struktur, fyzikální terapie jako elektro nebo vodoléčba, a především pohybovou terapii – cvičení. K němu jsou výbornými pomocníky rehabilitační pomůcky. Které u nás při vaší léčbě nejčastěji používáme?

Gymball

Velké gymnastické míče mají při rehabilitačním cvičení všestranné využití k procvičování jakékoliv části těla. Pomáhají také správnému nastavení rovnováhy trupu a posilování hlubokého stabilizačního systému. Naučíme vás, jak na míči správně sedět a jak s ním pracovat, abyste mohli pro sebe naplno využít jeho funkci ať už doma, při využití k sezení v práci, či kdekoli jinde.

Overball

Měkké menší míče využíváme při rehabilitačním cvičení k protahování, posilování, a také k dechovým a balančním cvičením. Velmi přínosné jsou například při cvičení pánevní oblasti, kolenou, středu těla – svalového korzetu neboli core, zad i krční páteře.

 


Rehabilitační válce

Tato terapeutická pomůcka se často používá při léčbě pohybového aparátu, ale oblíbená je i pro domácí relax. Má celou řadu využití – „válcování“ je prospěšné zejména při regeneraci a nápravě svalů a fascií, protože uvolňuje ztuhlost svalů, a tím zmírňuje nebo odstraňuje bolest. Využívá se však i jako cvičební pomůcka, která známému cviku dává úplně jiný rozměr.


Čočky (balanční podložky)

Cvičební pomůcka napomáhá zejména zlepšování motorické koordinace a správnému držení rovnováhy těla. Stimulační efekt „bodlinek“ čili výstupků na čočce oceníte bezesporu při masážích nohou. Sezení na podložce pak masíruje svalstvo hýždí a posiluje hluboký stabilizační systém těla.


Thera-Band

„Terabandy“ jsou oblíbené posilovací gumy určené nejen pro rehabilitaci, ale i pro klasický sport a fitness. Díky jejich univerzálnosti a jednoduchému používání je možné procvičovat celé tělo. Ve fyzioterapii je využíváme především při individuálních i skupinových silových cvičeních.


S těmito pomůckami, ale i řadou dalších se v našich ambulancích fyzioterapie bezpochyby setkáte. Naše certifikované fyzioterapeutky vám přesně vysvětlí, jaká je jejich funkce a jak s nimi správně pracovat – jednak přímo při vaší terapii, ale i doma. Nebojte se proto zeptat na vše, co vás zajímá, aby vaše samostatné domácí cvičení mělo co nejlepší efekt.

Pokud vás trápí bolest zad, kloubů, pohybového systému, objednejte se na naše pracoviště EuroPainClinics Fyzio! Odešlete nám vyplněný formulář bezplatné služby E-Fyzio konzultace. Vaše obtíže co nejdříve vyhodnotíme a navrhneme termín vaší návštěvy.

Těšíme se na vás v Brně a Hradci Králové.Bezplatná online eFyzio-konzultace

Objednejte se do EuroPainClinics Fyzio vyplněním a odesláním formuláře bezplatné eFyzio-konzultace. Vaše obtíže budou posouzeny našimi specialisty a na základě toho vám navrhneme nejvhodnější způsob vaší terapie.

EuroPainClinics Fyzioterapie eFyzio-konzultaceBezplatná eFyzio-konzultace s fyzioterapeutem

EuroPainClinics FyzioterapieŠetří váš čas

EuroPainClinics FyzioterapieŠetří vaše peníze

Blog

Mobilizace žeber podle metody L. Mojžíšové
20.09.2023

Mobilizace žeber podle metody L. Mojžíšové

Bolest na hrudi, která brání pořádně se nadechnout, pocit „na infarkt“, vystřelování bolesti a píchání pod lopatkou, bolesti hlavy, zad, ramenou, poruchy rovnováhy a závratě? Potý...
Zobrazit
Ergonomia pracoviska či bežného života
12.09.2023

Ergonomia pracoviska či bežného života

Ľudia vyhľadávajú fyzioterapiu, či lekára, väčšinou až vtedy, keď ich trápi diskomfort, alebo im bolesť prekáža v každodennom fungovaní. Často sa ale pýtate – prečo moja bolesť vz...
Zobrazit
Pohyb a psychika = prepojené nádoby
03.08.2023

Pohyb a psychika = prepojené nádoby

Dnešní dynamický životní styl stále více reflektuje nutnost najít optimální vyváženost mezi pracovním i mimopracovním životem pro dobré zdraví a správný ži...
Zobrazit