Bederní páteř je nejvíce zatěžovaným úsekem páteře, protože nese váhu celého těla, a patří k oblastem, kde nás bolest nejvíce trápí. Pokud se s bolestí krátkodobě nebo dlouhodobě potýkáte, rozhodně není namístě ji podceňovat. Zjistěte, jak vám v EuroPainClinics Fyzio můžeme účinně pomoci!

Bederní páteř tvoří pět bederních obratlů, které jsou na rozdíl od dalších páteřních obratlů mnohem mohutnější, právě proto, aby zvládaly nést hmotnost těla a mohly absorbovat stres při zvedání a nošení těžkých břemen. Bolest bederní páteře je v řadě případů způsobena úrazem nebo mechanickým poškozením, ale například i zánětlivým revmatickým onemocněním. Nejčastější příčinou jsou funkční poruchy v důsledku přetížení měkkých tkání. Fyzické přetěžování, svalová nerovnováha (v oblasti zádových svalů, břišních a hýžďových svalů a svalů pánevního dna), nesprávné pohybové stereotypy, nedostatek pohybu, ale i stres či nevhodně uzpůsobené pracovní místo, to vše se na zdraví a funkci zad podepisuje.

Pokud vás bolest bederní páteře provází, ze všeho nejdůležitější je přesná komplexní diagnostika bolestivého stavu, na jejímž základě volíme nejvhodnější metodu fyzioterapie. Provádíme vstupní, kontrolní a výstupní vyšetření, kvalifikovanou odbornou léčbu funkčních poruch pohybu a sledujeme funkční změny ve vývoji procesu hojení.

Naši fyzioterapeuti úzce spolupracují s lékaři intervenční léčby bolesti EuroPainClinics. V EuroPainClinics Fyzio vám tak nabízíme významný benefit – léčbu z pohledu fyzioterapeuta, i z pohledu lékaře-specialisty na miniinvazivní a endoskopickou léčbu.

Objednejte se do EuroPainClinics Fyzio vyplněním a odesláním formuláře bezplatné eFyzio-konzultace. Vaše obtíže co nejdříve pečlivě posoudíme a navrhneme nejvhodnější způsob vaší terapie.


Bezplatná online eFyzio-konzultace

Objednejte se do EuroPainClinics Fyzio vyplněním a odesláním formuláře bezplatné eFyzio-konzultace. Vaše obtíže budou posouzeny našimi specialisty a na základě toho vám navrhneme nejvhodnější způsob vaší terapie.

EuroPainClinics Fyzioterapie eFyzio-konzultaceBezplatná eFyzio-konzultace s fyzioterapeutem

EuroPainClinics FyzioterapieŠetří váš čas

EuroPainClinics FyzioterapieŠetří vaše peníze

Blog

Mobilizace žeber podle metody L. Mojžíšové
20.09.2023

Mobilizace žeber podle metody L. Mojžíšové

Bolest na hrudi, která brání pořádně se nadechnout, pocit „na infarkt“, vystřelování bolesti a píchání pod lopatkou, bolesti hlavy, zad, ramenou, poruchy rovnováhy a závratě? Potý...
Zobrazit
Ergonomia pracoviska či bežného života
12.09.2023

Ergonomia pracoviska či bežného života

Ľudia vyhľadávajú fyzioterapiu, či lekára, väčšinou až vtedy, keď ich trápi diskomfort, alebo im bolesť prekáža v každodennom fungovaní. Často sa ale pýtate – prečo moja bolesť vz...
Zobrazit
Pohyb a psychika = prepojené nádoby
03.08.2023

Pohyb a psychika = prepojené nádoby

Dnešní dynamický životní styl stále více reflektuje nutnost najít optimální vyváženost mezi pracovním i mimopracovním životem pro dobré zdraví a správný ži...
Zobrazit