Bederní páteř je nejvíce zatěžovaným úsekem páteře, protože nese váhu celého těla, a patří k oblastem, kde nás bolest nejvíce trápí. Pokud se s bolestí krátkodobě nebo dlouhodobě potýkáte, rozhodně není namístě ji podceňovat. Zjistěte, jak vám v EuroPainClinics Fyzio můžeme účinně pomoci!

Bederní páteř tvoří pět bederních obratlů, které jsou na rozdíl od dalších páteřních obratlů mnohem mohutnější, právě proto, aby zvládaly nést hmotnost těla a mohly absorbovat stres při zvedání a nošení těžkých břemen. Bolest bederní páteře je v řadě případů způsobena úrazem nebo mechanickým poškozením, ale například i zánětlivým revmatickým onemocněním. Nejčastější příčinou jsou funkční poruchy v důsledku přetížení měkkých tkání. Fyzické přetěžování, svalová nerovnováha (v oblasti zádových svalů, břišních a hýžďových svalů a svalů pánevního dna), nesprávné pohybové stereotypy, nedostatek pohybu, ale i stres či nevhodně uzpůsobené pracovní místo, to vše se na zdraví a funkci zad podepisuje.

Pokud vás bolest bederní páteře provází, ze všeho nejdůležitější je přesná komplexní diagnostika bolestivého stavu, na jejímž základě volíme nejvhodnější metodu fyzioterapie. Provádíme vstupní, kontrolní a výstupní vyšetření, kvalifikovanou odbornou léčbu funkčních poruch pohybu a sledujeme funkční změny ve vývoji procesu hojení.

Naši fyzioterapeuti úzce spolupracují s lékaři intervenční léčby bolesti EuroPainClinics. V EuroPainClinics Fyzio vám tak nabízíme významný benefit – léčbu z pohledu fyzioterapeuta, i z pohledu lékaře-specialisty na miniinvazivní a endoskopickou léčbu.

Objednejte se do EuroPainClinics Fyzio vyplněním a odesláním formuláře bezplatné eFyzio-konzultace. Vaše obtíže co nejdříve pečlivě posoudíme a navrhneme nejvhodnější způsob vaší terapie.


Bezplatná online eFyzio-konzultace

Objednejte se na naše pracoviště fyzioterapie EuroPainClinics Fyzio Brno, Hradec Králové a Olomouc vyplněním a odesláním formuláře bezplatné eFyzio-konzultace. Vaše obtíže pohybového aparátu budou posouzeny našimi specialisty a na základě toho vám navrhneme nejvhodnější způsob vaší terapie a termín vaší návštěvy.

EuroPainClinics Fyzioterapie eFyzio-konzultaceBezplatná eFyzio-konzultace s fyzioterapeutem

EuroPainClinics FyzioterapieŠetří váš čas

EuroPainClinics FyzioterapieŠetří vaše peníze

Blog

Vítáme novou posilu týmu EuroPainClinics Fyzio Olomouc!
14.06.2024

Vítáme novou posilu týmu EuroPainClinics Fyzio Olomouc!

V týmu našeho nově otevřeného pracoviště fyzioterapie v Olomouci srdečně vítáme nového kolegu, fyzioterapeuta Bc. Víta Kořínka, který je připraven s maximální zodpovědností a empa...
Zobrazit
Pohybové aktivity pro střední až vyšší věk: Které jsou vhodné?
30.05.2024

Pohybové aktivity pro střední až vyšší věk: Které jsou vhodné?

V období středního a později vyššího věku dochází k mnoha změnám organismu, ať už fyzickým nebo psychickým. Jedním z typických jevů je zpomalení metabolismu (u mužů i u žen), a často doch...
Zobrazit
Přijmeme do týmu: Fyzioterapeut Hradec Králové
15.05.2024

Přijmeme do týmu: Fyzioterapeut Hradec Králové

Pro naše pracoviště specializované fyzioterapie EuroPainClinics Fyzio Hradec Králové přijmeme nového kolegu či kolegyni na pozici FYZIOTERAPEUT / FYZIOTER...
Zobrazit