Bederní páteř je nejvíce zatěžovaným úsekem páteře, protože nese váhu celého těla, a patří k oblastem, kde nás bolest nejvíce trápí. Pokud se s bolestí krátkodobě nebo dlouhodobě potýkáte, rozhodně není namístě ji podceňovat. Zjistěte, jak vám v EuroPainClinics Fyzio můžeme účinně pomoci!

Bederní páteř tvoří pět bederních obratlů, které jsou na rozdíl od dalších páteřních obratlů mnohem mohutnější, právě proto, aby zvládaly nést hmotnost těla a mohly absorbovat stres při zvedání a nošení těžkých břemen. Bolest bederní páteře je v řadě případů způsobena úrazem nebo mechanickým poškozením, ale například i zánětlivým revmatickým onemocněním. Nejčastější příčinou jsou funkční poruchy v důsledku přetížení měkkých tkání. Fyzické přetěžování, svalová nerovnováha (v oblasti zádových svalů, břišních a hýžďových svalů a svalů pánevního dna), nesprávné pohybové stereotypy, nedostatek pohybu, ale i stres či nevhodně uzpůsobené pracovní místo, to vše se na zdraví a funkci zad podepisuje.

Pokud vás bolest bederní páteře provází, ze všeho nejdůležitější je přesná komplexní diagnostika bolestivého stavu. V EuroPainClinics Fyzio k ní využíváme diagnostický software MFK, na jehož základě poté volíme nejvhodnější metodu fyzioterapie. Provádíme vstupní, kontrolní a výstupní vyšetření, kvalifikovanou odbornou léčbu funkčních poruch pohybu a sledujeme funkční změny ve vývoji procesu hojení.

Naši fyzioterapeuti úzce spolupracují s lékaři intervenční léčby bolesti EuroPainClinics. V EuroPainClinics Fyzio vám tak nabízíme významný benefit – léčbu z pohledu fyzioterapeuta, i z pohledu lékaře-specialisty na miniinvazivní a endoskopickou léčbu.

Objednejte se do EuroPainClinics Fyzio vyplněním a odesláním formuláře bezplatné eFyzio-konzultace. Vaše obtíže co nejdříve pečlivě posoudíme a navrhneme nejvhodnější způsob vaší terapie.


Bezplatná online eFyzio-konzultace

Objednejte se do EuroPainClinics Fyzio vyplněním a odesláním formuláře bezplatné eFyzio-konzultace. Vaše obtíže budou posouzeny našimi specialisty a na základě toho vám navrhneme nejvhodnější způsob vaší terapie.

EuroPainClinics Fyzioterapie eFyzio-konzultaceBezplatná eFyzio-konzultace s fyzioterapeutem

EuroPainClinics FyzioterapieŠetří váš čas

EuroPainClinics FyzioterapieŠetří vaše peníze

Blog

Naše poradna: Jak často a po kolika opakováních mám cviky cvičit?
04.10.2022

Naše poradna: Jak často a po kolika opakováních mám cviky cvičit?

Připravili jsme pro vás seriál na téma Nejčastěji pokládané dotazy (FAQ) našim fyzioterapeutům.Fyzioterapie je jedním z nástrojů, jak tělo můžeme dostat do stavu bez bolesti, do ro...
Zobrazit
Cviky pro uvolnění nohou a správnou rovnováhu pohybu
29.09.2022

Cviky pro uvolnění nohou a správnou rovnováhu pohybu

Při fyzioterapii nohou využíváme senzomotorickou stimulaci, což je metoda na neurofyziologickém podkladě, která propojuje funkci celého pohybového aparátu. Cílem je přenastavení c...
Zobrazit
Přijmeme nového kolegu/kolegyni fyzioterapeuta do našeho týmu v Hradci Králové
23.09.2022

Přijmeme nového kolegu/kolegyni fyzioterapeuta do našeho týmu v Hradci Králové

SKVĚLÁ PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOST - přidejte se do našeho týmu EuroPainClinics Fyzio Hradec Králové! Nastoupit můžete ihned nebo podle dohody.
Zobrazit