Fyzioterapie zahrnuje širokou škálu metod a technik. Kterou z nich zvolit tak, aby pro vás a vaše obtíže měla co největší přínos? V EuroPainClinics Fyzio využíváme jako sofistikovaný nástroj diagnostiky počítačový software MFK, který provede analýzu výsledků vyšetření fyzioterapeutem, ukáže fungování těla v obrazových mapách a napomůže zvolit nejefektivnější terapeutický postup.

Svěřte se nám se svojí bolestí

Při fyzioterapii se primárně zabýváme příčinou vaší bolesti, která je mnohdy skrytá zcela jinde než v místě, kde bolest pociťujete. Klíčová je přesná diagnostika, která umožní tuto příčinu přesně lokalizovat. V EuroPainClinics Fyzio pracujeme podle přesných postupů, jejichž cílem je dovést vás krok po kroku k nejlepšímu výsledku. Při vstupním vyšetření je proto pro nás základem dozvědět se od vás o vaší bolesti a jejím původu co nejvíce. Prvním důležitým krokem je odběr anamnézy, která o vašem těle a celkovém zdravotním stavu mnohé napoví. Přináší řadu informací k vašim pohybovým obtížím, dalším nemocem a úrazům. Zároveň může poukázat například na genetické predispozice, které s vaším problémem mohou mít souvislost.

Nahlédněte do map vašeho těla

Dříve než se zaměříme na váš individuální fyzioterapeutický plán, přistupujeme k vlastnímu klinickému vyšetření, jehož základem je svalový test hodnotící aktivitu vašich svalů. Co to znamená? Terapeut s klientem testují jednotlivé svaly a výsledky zadávají do systému MFK, který je následně vyhodnotí a zpracuje do obrazových map. Díky tomu klient i terapeut mají možnost porozumět příčině obtíží a jejich propojenosti napříč systémy (nervy, svaly, páteř, klouby, vnitřní orgány). To vše dává základ ke správně cílené terapii.

Obrazové diagnostické mapy jednotlivých anatomických struktur barevně označují místa a stupeň největšího zatížení, svalovou nerovnováhu (dysbalanci) a prakticky všechny výchylky z normy těla. Nespornou výhodou je, že vy sami přímo vidíte na obrazovce, co je ve vašem těle "v nepořádku“. Vaše fyzioterapeutka vám přesně vysvětlí, na která místa a které struktury je potřeba se intenzivně zaměřit a navrhne vhodnou metodu vaší terapie. Obrazové mapy máte k dispozici po celou dobu vaší fyzioterapie a můžete tak pravidelně sledovat vaše pokroky a zlepšení.  

Ukázka obrazové mapy MFK: Projekce svalového zatížení v těle

Motivujte sami sebe k léčbě

Fyzioterapie je příležitostí naučit se správným cvičením a správnými pohybovými vzory vyhnout se bolesti, nebo dosáhnout jejího snížení či odstranění. V EuroPainClinics Fyzio razíme myšlenku, že nutné je zahájit cvičení včas a ideálně před či paralelně s léčbou, zejména při indikovaném endoskopickém výkonu. To je také výhodou našich pracovišť fyzioterapie, které jsou provázány s ambulancemi intervenční léčby bolesti EuroPainClinics. Toto propojení je pro vás jedinečným benefitem – o vaší bolesti a pohybových obtížích vědí lékaři-specialisté léčby bolesti a fyzioterapeuti zároveň, což umožňuje vzájemně a průběžně korigovat váš celkový proces léčby. Je však třeba mít stále na mysli, že efektivita celého léčebného procesu je z převažující části ovlivněna vaší motivací, trpělivostí a vytrvalostí.

Odborná textová spolupráce: Bc. Bára Beníršková, fyzioterapeut


Pokud vás trápí bolest páteře či pohybového systému, odešlete nám vyplněný formulář bezplatné služby E-Fyzio konzultace. Pokud je fyzioterapie pro vás vhodným řešením, rádi vám navrhneme termín vstupního vyšetření v našich ambulancích v Brně a Hradci Králové.


 
Bezplatná online eFyzio-konzultace

Objednejte se do EuroPainClinics Fyzio vyplněním a odesláním formuláře bezplatné eFyzio-konzultace. Vaše obtíže budou posouzeny našimi specialisty a na základě toho vám navrhneme nejvhodnější způsob vaší terapie.

EuroPainClinics Fyzioterapie eFyzio-konzultaceBezplatná eFyzio-konzultace s fyzioterapeutem

EuroPainClinics FyzioterapieŠetří váš čas

EuroPainClinics FyzioterapieŠetří vaše peníze

Blog

Naše poradna: Jak často a po kolika opakováních mám cviky cvičit?
04.10.2022

Naše poradna: Jak často a po kolika opakováních mám cviky cvičit?

Připravili jsme pro vás seriál na téma Nejčastěji pokládané dotazy (FAQ) našim fyzioterapeutům.Fyzioterapie je jedním z nástrojů, jak tělo můžeme dostat do stavu bez bolesti, do ro...
Zobrazit
Cviky pro uvolnění nohou a správnou rovnováhu pohybu
29.09.2022

Cviky pro uvolnění nohou a správnou rovnováhu pohybu

Při fyzioterapii nohou využíváme senzomotorickou stimulaci, což je metoda na neurofyziologickém podkladě, která propojuje funkci celého pohybového aparátu. Cílem je přenastavení c...
Zobrazit
Přijmeme nového kolegu/kolegyni fyzioterapeuta do našeho týmu v Hradci Králové
23.09.2022

Přijmeme nového kolegu/kolegyni fyzioterapeuta do našeho týmu v Hradci Králové

SKVĚLÁ PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOST - přidejte se do našeho týmu EuroPainClinics Fyzio Hradec Králové! Nastoupit můžete ihned nebo podle dohody.
Zobrazit