Fyzioterapie zahrnuje širokou škálu metod a technik. Kterou z nich zvolit tak, aby pro vás a vaše obtíže měla co největší přínos? To nám ukáže přesná diagnostika vašich obtíží. V EuroPainClinics Fyzio je navíc také možné využít využíváme speciální diagnostický počítačový software MFK, který provede analýzu výsledků vyšetření fyzioterapeutem, ukáže fungování těla v obrazových mapách a napomůže zvolit nejefektivnější terapeutický postup. Informujte se o této možnosti u našich fyzioterapeutů!

Svěřte se nám se svojí bolestí

Při fyzioterapii se primárně zabýváme příčinou vaší bolesti, která je mnohdy skrytá zcela jinde než v místě, kde bolest pociťujete. Klíčová je přesná diagnostika, která umožní tuto příčinu přesně lokalizovat. V EuroPainClinics Fyzio pracujeme podle přesných postupů, jejichž cílem je dovést vás krok po kroku k nejlepšímu výsledku. Při vstupním vyšetření je proto pro nás základem dozvědět se od vás o vaší bolesti a jejím původu co nejvíce. Prvním důležitým krokem je odběr anamnézy, která o vašem těle a celkovém zdravotním stavu mnohé napoví. Přináší řadu informací k vašim pohybovým obtížím, dalším nemocem a úrazům. Zároveň může poukázat například na genetické predispozice, které s vaším problémem mohou mít souvislost.

Nahlédněte do map vašeho těla aneb jak probíhá diagnostika MFK

Dříve než se zaměříme na váš individuální fyzioterapeutický plán, přistupujeme k vlastnímu klinickému vyšetření, jehož základem je svalový test hodnotící aktivitu vašich svalů. Co to znamená? Terapeut s klientem testují jednotlivé svaly a výsledky zadávají do systému MFK, který je následně vyhodnotí a zpracuje do obrazových map. Díky tomu klient i terapeut mají možnost porozumět příčině obtíží a jejich propojenosti napříč systémy (nervy, svaly, páteř, klouby, vnitřní orgány). To vše dává základ ke správně cílené terapii.

Obrazové diagnostické mapy jednotlivých anatomických struktur barevně označují místa a stupeň největšího zatížení, svalovou nerovnováhu (dysbalanci) a prakticky všechny výchylky z normy těla. Nespornou výhodou je, že vy sami přímo vidíte na obrazovce, co je ve vašem těle "v nepořádku“. Vaše fyzioterapeutka vám přesně vysvětlí, na která místa a které struktury je potřeba se intenzivně zaměřit a navrhne vhodnou metodu vaší terapie. Obrazové mapy máte k dispozici po celou dobu vaší fyzioterapie a můžete tak pravidelně sledovat vaše pokroky a zlepšení.  

Ukázka obrazové mapy MFK: Projekce svalového zatížení v těle

Motivujte sami sebe k léčbě

Fyzioterapie je příležitostí naučit se správným cvičením a správnými pohybovými vzory vyhnout se bolesti, nebo dosáhnout jejího snížení či odstranění. V EuroPainClinics Fyzio razíme myšlenku, že nutné je zahájit cvičení včas a ideálně před či paralelně s léčbou, zejména při indikovaném endoskopickém výkonu. To je také výhodou našich pracovišť fyzioterapie, které jsou provázány s ambulancemi intervenční léčby bolesti EuroPainClinics. Toto propojení je pro vás jedinečným benefitem – o vaší bolesti a pohybových obtížích vědí lékaři-specialisté léčby bolesti a fyzioterapeuti zároveň, což umožňuje vzájemně a průběžně korigovat váš celkový proces léčby. Je však třeba mít stále na mysli, že efektivita celého léčebného procesu je z převažující části ovlivněna vaší motivací, trpělivostí a vytrvalostí.

Odborná textová spolupráce: Bc. Bára Beníršková, fyzioterapeut


Pokud vás trápí bolest páteře či pohybového systému, odešlete nám vyplněný formulář bezplatné služby E-Fyzio konzultace. Pokud je fyzioterapie pro vás vhodným řešením, rádi vám navrhneme termín vstupního vyšetření v našich ambulancích v Brně a Hradci Králové.


 
Bezplatná online eFyzio-konzultace

Objednejte se do EuroPainClinics Fyzio vyplněním a odesláním formuláře bezplatné eFyzio-konzultace. Vaše obtíže budou posouzeny našimi specialisty a na základě toho vám navrhneme nejvhodnější způsob vaší terapie.

EuroPainClinics Fyzioterapie eFyzio-konzultaceBezplatná eFyzio-konzultace s fyzioterapeutem

EuroPainClinics FyzioterapieŠetří váš čas

EuroPainClinics FyzioterapieŠetří vaše peníze

Blog

Mobilizace žeber podle metody L. Mojžíšové
20.09.2023

Mobilizace žeber podle metody L. Mojžíšové

Bolest na hrudi, která brání pořádně se nadechnout, pocit „na infarkt“, vystřelování bolesti a píchání pod lopatkou, bolesti hlavy, zad, ramenou, poruchy rovnováhy a závratě? Potý...
Zobrazit
Ergonomia pracoviska či bežného života
12.09.2023

Ergonomia pracoviska či bežného života

Ľudia vyhľadávajú fyzioterapiu, či lekára, väčšinou až vtedy, keď ich trápi diskomfort, alebo im bolesť prekáža v každodennom fungovaní. Často sa ale pýtate – prečo moja bolesť vz...
Zobrazit
Pohyb a psychika = prepojené nádoby
03.08.2023

Pohyb a psychika = prepojené nádoby

Dnešní dynamický životní styl stále více reflektuje nutnost najít optimální vyváženost mezi pracovním i mimopracovním životem pro dobré zdraví a správný ži...
Zobrazit