Bc. Vít Kořínek absolvoval bakalářské studium fyzioterapie na Fakultě tělesné kultury v Olomouci, kde také v současnosti pokračuje v navazujícím magisterském studiu. K výběru jeho profese přispěl zejména sport, kterému se věnuje prakticky od malička a který je také stále oblastí jeho aktivního zájmu. Deset let provozoval basketbal a již více než osm let trénuje disciplínu vzpírání, kde dosáhl řady úspěchů korunovaných ziskem titulu dvojnásobného vicemistra České republiky a akademického vicemistra České republiky.

Již během studia absolvoval řadu odborných stáží a jeho profesní praxe zahrnuje zkušenosti z ambulantní, nemocniční i lázeňské praxe, a také z působnosti fyzioterapeuta a trenéra sportovních klubů. Při své práci čerpá z inovativního systému FRC (functional range conditioning), což je komplexní systém tréninku kloubů založený na vědeckých poznatcích se zaměřením na rozvoj a zlepšení mobility a pohybového potenciálu, ochranu a pevnost kloubů a zlepšení nervové funkce těla, který spojuje s využitím silového tréninku.

Zaměřuje se dále na ošetřování myofasciálních triggerpointů, kineziotejping, ošetření suchou jehlou, sportovní masáže, inovativní metody ošetření ramenních a kyčelních kloubů a další fyzioterapeutické postupy.